Kontaktpersoner Klubbar ÖLGF SGF

KONTAKTLISTA JUNIORANSVARIGA I GOLFKLUBBAR ÖREBRO LÄN Rev 2017 03 28
Askersunds GK Klubbchef Magnus Lilja info@askersundsgolfklubb.se 0583-34943 Junioransvarig Morgan Särén askgk@telia.com 070-9495000 Junioransvarig och Golftjej Örebro Anna Dacke anna@askersundsgolfklubb.se 070-7910874
Degerfors Golf Junioransvarig Cecilia Nilsson cissigolf@hotmail.com 073-6648528 Tommy Karlsson info@degerforsgolf.se 070-2424554
Karlskoga GK Klubbchef Marcus Grimstad marcus@karlskogagk.se 070-3218190 Juniortränare Nicklas Sterner nicklas@bumlesgolf.se 073-5140002 Mona Olofsson olofssonmona@hotmail.com 070-8434619 Peder Johansson paj_golf@live.se 070-7571157 Anna Jonsson annajonsson_golf@hotmail.com 070-7740644
Kumla GK Pro/ Juniortränare Henrik Spongh pro@kumlagk.se 070-2257968 Morgan Sandberg Magnus Tångring 073-0879417
Kårsta GK Pro/ Juniortränare Mathias Johansson mjgolf@pgaswenden.com 070-7761897 Leif Rydell leif.rydell@orebro.se 070-3229722
Lannalodge Golfresort Pro/ Juniortränare Mikael "Bumle" Karlsson mikael@bumlesgolf.se 070-7441045 Juniortränare Nicklas Sterner nicklas@bumlesgolf.se 073-5140002 Kansli info@lannalodge.se 019-164070
Lindesbergs GK Junioransvarig Per Nyberg per@lindesbergsgk.se 076-3190850
Nora GK Junioransvarig Thomas Hoikkala thomas@hoikkala.net 070-5113900 Junioransvarig Per-Henrik Fridlund fridlundtack@yahoo.se 070-6553620
Stjernfors Golf Kansli info@stjernforsgk.se 0580-41048 Junioransvarig Erik Bergsten erik.bergsten@hotmail.com 070-2333091
Örebro City Golf&CC Ordf. juniorkom. Mats Johansson 019225213@telia.com 073-6407702 Golftjej Örebro Jack Sundgren jack@sundgren.info 070-7189794 Pro/ Juniortränare Martin Sterner martin.sterner@orebrogolf.se 070-5428672 Pro/ Juniortränare Michael Lundström micke.lundstrom@orebrogolf.se 070-6579229 Junioransvarig Jenni Sterner jenni.sterner@orebrogolf.se 019-7667792 / 072-1667792
KONTAKTLISTA JUNIORANSVARIGA ÖLGF OCH SGF
ÖLGF Junioransvarig Karl Ekblom karl.ekblom@telia.com 070-5408420 Golftjej Örebro Mimmi Bergman mimmi__bergman@hotmail.com 072-5364222 Regler & Handicap Thorsten Hellmark thorsten.hellmark@gmail.com 070-3187480 GIT Åke Holt ake.holt@telia.com 073-0267889 Skandia Tour Leif Rydell leif.rydell@orebro.se
SGF Juniorkonsulent Ulrika Jorsell ulrika.jorsell@golf.se 08-6221553 / 070-3012363